Strona główna » Oprogramowanie » Jak wyłączyć Windows Defender?

Jak wyłączyć Windows Defender?

by Administrator
0 komentarzy
Jak wyłączyć Windows Defender?

W jaki sposób wyłączyć program Windows Defender?

Windows Defender to program antywirusowy, który jest wbudowany w system operacyjny Windows. Działa on automatycznie, w czasie rzeczywistym, zapewniając tym samym ochronę przed wirusami oraz programami typu spyware i malware. Jak więc widać, ma on wiele zalet, jednak czasem uniemożliwia zainstalowanie lub uruchomienie niektórych aplikacji. Wówczas niezbędne jest jego wyłączenie. Jak zatem to zrobić? Jak dokładniej wyłączyć Windows Defender na Windowsie Vista, 7, 8, 8.1, 10 oraz 11? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Co to jest Windows Defender?
2. Jak wyłączyć Windows Defender na Windows Vista?
3. Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 7, 8 i 8.1?
4. Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 10?
5. Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 11?


Co to jest Windows Defender?

Windows Defender to program antywirusowy, którego początki sięgają końca 2004 roku, kiedy to został wydany jako dodatkowe oprogramowanie dla systemu Windows XP. W późniejszych latach, a konkretniej w 2007 roku wraz z premierą Windows Vista Windows Defender został zintegrowany z systemem operacyjnym i w zamyśle miał stać dodatkową formą ochrony, obok zapory sieciowej i łatek bezpieczeństwa. Niestety, początkowe opinie użytkowników systemów operacyjnych od Microsoft były mieszane, dlatego jego autorzy gruntownie go przebudowali, w wyniku czego wraz z premierą Windows 10 świat ujrzał najnowszą wersję Windows Defender z powiększoną bazą danych. Obecnie jest to program, który działa bez konieczności dodatkowych konfiguracji, zapewniając użytkownikom podstawową ochronę systemu, pobieranych plików, sterowników i usług, a także aplikacji i programów. Windows Defender działa w tle, ale można też uruchomić go ręcznie, aby przeprowadzić dodatkowy skan. Oczywiście możliwe jest również jego wyłączenie. Jak więc to zrobić? Już podpowiadamy!

Jak wyłączyć Windows Defender na Windows Vista?

Aby wyłączyć program Windows Defender w systemie Windows Vista wystarczy:

1. Otworzyć program Windows Defender – można znaleźć go na pasku zadań (ikonka tarczy), a jeżeli go tam nie ma, wtedy należy wejść w „Start”, następnie „Wszystkie programy” i wyszukać go na liście.
2. Po otworzeniu programu Windows Defender klikamy na „Narzędzia” i wybieramy „Opcje”.
3. Odznaczamy „Użyj usługi Windows Defender”, i klikamy „Zapisz”.

Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 7, 8 i 8.1?

Aby wyłączyć program Windows Defender w systemie 7, 8 lub 8.1 wystarczy:

1. Otworzyć program Windows Defender – można znaleźć go na pasku zadań (ikonka tarczy), a jeżeli go tam nie ma, wtedy należy wejść w „Start”, następnie „Panel sterowania” i wyszukać go na liście.
2. Po otworzeniu programu Windows Defender klikamy na „Narzędzia” i wybieramy „Opcje”.
3. Po lewej stronie klikamy „Administrator”, odznaczamy „Użyj tego programu” i klikamy „Zapisz”.

Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 10?

Aby wyłączyć program Windows Defender w systemie Windows 10 wystarczy:

1. Otworzyć program Windows Defender – można znaleźć go na pasku zadań (ikonka tarczy), a jeżeli go tam nie ma, wtedy należy kliknąć w ikonkę lupy i wyszukać frazę „Ustawienia”, następnie wybrać „Aktualizacje i zabezpieczenia Windows”.
2. Po lewej stronie wybieramy „Zabezpieczenia Windows”, klikamy na „Zapora i ochrona sieci”, wybieramy „Sieć z domeną”, „Sieć prywatna” oraz „Sieć publiczna” i w każdej z nich przestawiamy suwak na pozycję „Wyłączone”.

Jak wyłączyć Windows Defender na Windows 11?

Aby wyłączyć program Windows Defender w systemie Windows 11 wystarczy:

1. Otworzyć program Windows Defender – można znaleźć go na pasku zadań (ikonka tarczy), a jeżeli go tam nie ma, wtedy należy kliknąć w ikonkę lupy i wyszukać frazę „Ustawienia”, następnie wybrać „Zabezpieczenia Windows”.
2. Otwieramy „Ochrona przed wirusami i zagrożeniami”, następnie klikamy opcję „Zarządzaj ustawieniami”.
3. W polu „Ochrona w czasie rzeczywistym” przestawiamy suwak na pozycję „Wyłączone”.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela witryny MainTech.pl w celu dodania mojego komentarza oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.*.