Strona główna » Technologia » Co oznacza brak ID dzwoniącego w iPhone?

Co oznacza brak ID dzwoniącego w iPhone?

by Administrator
0 komentarzy
Co oznacza brak ID dzwoniącego w iPhone?

Co konkretniej znaczy brak ID dzwoniącego?

Niektóre połączenia przychodzące mogą się wyświetlać jako „brak ID dzwoniącego”. Dotyczy to użytkowników smartfonów iPhone, w których funkcja ta oznacza, że dzwoniący ukrył swój numer. Jest to bardzo częsta praktyka wśród osób, które używają swojego prywatnego telefonu do spraw służbowych, dzięki czemu nie muszą się obawiać, że ktoś będzie do nich dzwonił poza godzinami pracy. Czy warto zatem odbierać takie połączenia? Czy da się je w ogóle zablokować? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Brak ID dzwoniącego w iPhone – co to oznacza?
2. Jak zablokować połączenia z brak ID dzwoniącego?
3. Czy można sprawdzić numer dzwoniącego jako z brak ID dzwoniącego?
4. Jak samemu dzwonić z brak ID dzwoniącego?


Brak ID dzwoniącego w iPhone – co to oznacza?

Połączenia na smartfony iPhone, które wyświetlają się jako „brak ID dzwoniącego”, oznaczają że osoba dzwoniąca ukryła swój numer telefonu. Jest to opcja dostępna w wielu różnych smartfonach, ale tylko w urządzeniach marki Apple pojawia się informacja „brak ID dzwoniącego”, natomiast w pozostałych najczęściej takie połączenia oznaczone są jako „numer prywatny” lub „numer zastrzeżony”. Trzeba więc brać pod uwagę, że może być to zarówno chęć zachowania prywatności, jak i po prostu próba zaskoczenia osoby, do której się dzwoni. I choć połączenia oznaczone jako „brak ID dzwoniącego” mogą wydawać się podejrzane, to w większości przypadków są to osoby, które kontaktują się w sprawach dotyczących pracy. Trzeba zatem pamiętać, że nie każde połączenie z ukrytym numerem może być niechciane. Niekiedy bowiem może być to ważny telefon od lekarza, kuriera lub pracodawcy. A co zrobić, gdy ktoś regularnie dzwoni z takiego numeru? Już podpowiadamy!

Jak zablokować połączenia z brak ID dzwoniącego?

Niestety, system iOS, czyli mobilny system operacyjny używany w urządzeniach marki Apple nie posiada opcji zablokowania numerów zastrzeżonych. Oznacza to, że jedynym sposobem na blokadę takich połączeń jest zablokowanie wszystkich połączeń przychodzących od osób, których nie zapisało się w kontaktach. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć aplikację „Ustawienia”, następnie przejść do opcji „Telefon” i włączyć funkcję „Wyciszaj od nieznanych”. Oczywiście tutaj trzeba pamiętać, że blokując wszystkie nieznane numery można przegapić ważne połączenie, dlatego przed uruchomieniem tej funkcji warto dokładnie przemyśleć decyzję o jej włączeniu.

Czy można sprawdzić numer dzwoniącego jako z brak ID dzwoniącego?

Niestety, nie ma możliwości samodzielnego sprawdzenia numeru osoby, która go ukryła. Tutaj warto jednak pamiętać, że choć zwykły użytkownik telefonu nie ma takiej możliwości, to operatorzy komórkowi rejestrują wszystkie połączenia, więc w sytuacjach złamania prawa mogą udostępnić takie informacje odpowiednim służbom. Oznacza to, że ukrywając swój numer jest się anonimowym jedynie dla osoby, do której się dzwoni i w przypadku używania tej praktyki do celów niezgodnych z prawem trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Jak samemu dzwonić z brak ID dzwoniącego?

Każdy użytkownik iPhona ma możliwość ukrycia swojego numeru telefonu, tak aby podczas dzwonienia osoba odbierająca połączenie widziała go jako „brak ID dzwoniącego”. W tym celu trzeba wyłączyć odpowiednią funkcję. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć aplikację „Ustawienia”, następnie przejść do opcji „Telefon” i wyłączyć funkcję „Pokaż moje ID wywołującego”. Po jej ustawieniu numer nie będzie wyświetlany, co jest jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować prywatność podczas dzwonienia.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela witryny MainTech.pl w celu dodania mojego komentarza oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.*.