Strona główna » Internet » Jak przyspieszyć pobieranie gry?

Jak przyspieszyć pobieranie gry?

by Administrator
0 komentarzy
Jak przyspieszyć pobieranie gry?

Jak zwiększyć prędkość pobierania gry?

Platformy dystrybucji cyfrowej całkowicie zrewolucjonizowały rynek gier, znacząco ułatwiając miłośnikom wirtualnego świata dostęp do ulubionej rozrywki. Dzięki nim nie trzeba już jechać do sklepu lub czekać na zamówioną przesyłkę, a wystarczy jedynie opłacić wybraną grę, aby już w dniu premiery mieć do niej dostęp. Niestety, czasem problemem okazuje się tempo pobierania, które może znacząco opóźnić zabawę. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Jak dokładniej przyspieszyć pobieranie gry? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. W jaki sposób przyspieszyć pobieranie gry?
2. Jakie mogą być przyczyny wolnego pobierania gier?
3. W jaki sposób zwiększyć prędkość pobierania gry?


W jaki sposób przyspieszyć pobieranie gry?

Platformy dystrybucji cyfrowej, takie jak Steam, Origin, Ubisoft Store oraz GOG, to w dużym skrócie mówiąc sklepy internetowe, w których można wykupić dostęp do ulubionych gier. Każdy użytkownik może założyć konto na takiej platformie i swobodnie kupować dostępne tam tytuły, a po ich nabyciu wystarczy je pobrać. Niestety, jednym z problemów, z którymi mogą mierzyć się gracze decydujący się na zakup gry przez internet, jest proces powolnego pobierania. To dlatego, że najnowsze produkcje oferują użytkownikom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania i coraz lepszą grafikę, a co za tym idzie pliki tych gier zajmują coraz więcej miejsca. Jak więc przyspieszyć ich pobieranie? Już wyjaśniamy!

Jakie mogą być przyczyny wolnego pobierania gier?

Po zakupione dostępu do długo wyczekiwanej gry chciałoby się do razu ją otworzyć i oddać się ulubionej rozrywce. Niestety, najpierw trzeba ją pobrać, a często proces ten może zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin. Co zatem wpływa na tak wolne pobieranie? Sprawdźcie!

 • Słabe połączenie internetowe – niska prędkość przesyłania i odbierania danych to najczęstsza przyczyna powolnego pobierania gier.
 • Niestabilne połączenie z siecią – przyczyną powolnego pobierania gier może być również niestabilne połączenie z internetem, które poprzez zrywanie sieci spowalnia ściąganie plików.
 • Niska przepustowość sieci – powolne pobieranie gier może również dotyczyć sieci, z której korzysta zbyt wiele osób w tym samym czasie.
 • Utrudnienia po stronie serwera – niekiedy trudności z szybkim pobieraniem gier mogą wynikać z niewydolności serwera, z którego pobiera się pliki.
 • Złośliwe oprogramowanie – czasem wolne pobieranie gier może być spowodowane obecnością złośliwego oprogramowania, które łączy się z siecią i wykorzystuje ją do innych celów.

W jaki sposób zwiększyć prędkość pobierania gry?

Po zakupie gry od razu chciałby się ją wypróbować. Mimo to, po wniesieniu opłaty i uzyskaniu do niej dostępu trzeba ją jeszcze pobrać. Na szczęście jest kilka sposobów, które umożliwiają poprawienie przepływu danych pomiędzy komputerem i wybraną platformą dystrybucji cyfrowej, dzięki którym można z powodzeniem przyspieszyć pobieranie gier. Jakich konkretniej? Już podpowiadamy!

 • Wyłącz zbędne programy i aplikacje – problem niskiej prędkości pobierania wcale nie musi być spowodowany słabym połączeniem internetowym. Często bowiem obciążają je różnego rodzaju programy i aplikacje, które działają w tle. Wobec tego, dobrym pomysłem będzie wyłącznie tych niepotrzebnych, w wyniku czego odciąży się sieć.
 • Zmień serwer pobierania – jeżeli z połączeniem internetowym wszystko w porządku, a mimo to pobieranie przebiega bardzo wolno, być może problem dotyczy serwera, z którego ściąga się pliki. Aby więc temu zaradzić, wystarczy w ustawieniach aplikacji zmienić serwer na inny.
 • Dostosuj limit przepustowości – niektóre platformy dystrybucji cyfrowej ustalają maksymalną prędkość pobierania, co również może przyczyniać się do wolniejszego przesyłania danych. Warto więc upewnić się, że w opcjach nie ma ustawionych żadnych limitów, które mogłyby opóźniać pobieranie gry.
 • Wyczyść pamięć podręczną pobierania – pamięć podręczna aplikacji może nieznacznie spowalniać przebieg pobierania, dlatego dobrym pomysłem będzie jej usunięcie, a tym samym przyspieszenie pobierania gry.
 • Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej – kolejnym elementem, który może wpływać na prędkość pobierania gier są przestarzałe sterowniki karty sieciowej. Wobec tego, przed rozpoczęciem ściągania warto upewnić się, że sterowniki są aktualne, tak aby maksymalnie wykorzystać przepustowość sieci.
 • Użyj przewodu Ethernet zamiast Wi-Fi – internet podłączony przewodem Ethernet bezpośrednio do urządzenia jest znacznie szybszy i bardziej stabilny w porównaniu do połączenia Wi-Fi. Dobrym pomysłem będzie więc podłączenie urządzenia bezpośrednio do internetu, aby przyspieszyć pobieranie gier.
 • Użyj menedżera pobierania plików – niektóre menadżery plików oferują zaawansowane funkcje, które mogą znacząco przyspieszyć pobieranie gier. Do takich należy między innymi Internet Download Manager, który umożliwia dzielenie plików na mniejsze części, a następnie pobieranie ich w tym samym momencie, co skutecznie przyspiesza cały proces.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela witryny MainTech.pl w celu dodania mojego komentarza oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.*.