Strona główna » Internet » Jak pobrać muzykę z SoundCloud?

Jak pobrać muzykę z SoundCloud?

by Administrator
0 komentarzy
Jak pobrać muzykę z SoundCloud?

W jaki sposób można pobrać muzykę z SoundCloud?

SoundCloud to stale zyskująca na popularności aplikacja, dzięki której artyści mogą dzielić się swoją muzyką z szerszą publicznością, a użytkownicy mają możliwość odkrywania i poznawania nowych utworów. Jest to w pewnym sensie skrzyżowanie serwisu do udostępniania muzyki z portalem społecznościowym. Korzystają z niego zarówno uznani, jak i początkujący artyści, dlatego na SoundCloud można znaleźć utwory, które nie są dostępne na żadnej innej platformie. Co więc zrobić, gdy któryś z utworów wpadnie nam w ucho? Jak dokładniej pobrać muzykę z SoundCloud? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


Spis treści:
1. Jak pobrać piosenkę z SoundCloud?
• Google Drive Pobieranie muzyki z SoundClund przy użyciu wbudowanej opcji
• Google Drive Pobieranie muzyki z SoundClund przy użyciu zewnętrznych stron internetowych
• Google Drive Pobieranie muzyki z SoundClund na telefon
2. Jak pobrać muzykę z SoundCloud w aplikacji mobilnej?
3. Czy pobieranie muzyki z SoundCloud jest legalne?


Jak pobrać piosenkę z SoundCloud?

SoundClound to doskonała alternatywa dla najpopularniejszej aplikacji umożliwiającej słuchanie muzyki, czyli Spotify. Dzięki tej platformie użytkownicy mają możliwość słuchania utworów zarówno największych światowych gwiazd, jak i początkujących artystów, którzy mogą dzielić się swoimi piosenkami z szerszym gronem słuchaczy. I choć aplikacja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, to można z niej pobierać jedynie utwory, których autor udostępnił je do pobrania. Czy to więc oznacza, że pozostałych nie da się ściągnąć? Nic bardziej mylnego! Jest wiele narzędzi, które umożliwiają pobranie ulubionej muzyki z SoundClound! Sprawdźcie zatem, które z nich wybrać i jak konkretniej ich używać!

1. Pobieranie muzyki z SoundClund przy użyciu wbudowanej opcji

Pierwszym i najprostszym sposobem na pobieranie muzyki z SoundCloud jest skorzystanie z wbudowanego narzędzia. Jeżeli dany artysta udostępnił swoje utwory do pobrania, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Otwieramy stronę SoundCloud i logujemy się na swoje konto, a jeżeli jeszcze go nie posiadamy, to przechodzimy cały proces rejestracji.
2. Wyszukujemy utwór, który chcemy pobrać i sprawdzamy, czy po kliknięciu w „Więcej” znajduje się przycisk „Pobierz plik”, który pozwala na pobranie muzyki.
3. Jeżeli przycisk jest aktywny, wystarczy na niego kliknąć, aby pobrać utwór, a jeżeli go nie ma, oznacza to, że utwór jest niedostępny do pobrania i wtedy trzeba skorzystać z pozostałych metod, które opisujemy poniżej.

2. Pobieranie muzyki z SoundClund przy użyciu zewnętrznych stron internetowych

W przypadku, gdy autor nie udostępnił swojego utworu do pobrania, zawsze można skorzystać z dostępnych w internecie serwisów, które umożliwiają pobranie muzyki z SoundCloud. W tym celu doskonale sprawdzi się portal SoundCloud MP3 Downloader, SaveFrom.net oraz ForHub.IO. W każdym z nich wystarczy postępować w ten sam sposób:

1. Najpierw na SoundCloud znajdujemy utwór, który chcemy pobrać.
2. Kopiujemy link do niego z paska adresu przeglądarki.
3. Przechodzimy do jednego z wspomnianych wyżej portali.
4. Wklejamy skopiowany link w pole wyszukiwarki.
5. Klikamy „Pobierz” lub „Download” i czekamy aż wybrany serwis przekonwertuje utwór na format MP3.
6. Zapisujemy utwór na komputerze lub telefonie.

3. Pobieranie muzyki z SoundClund na telefon

Oczywiście w przypadku pobierania muzyki z SoundCloud na telefon, proces ten można ułatwić instalując dedykowaną aplikację. W przypadku systemu Android, idealnie sprawdzi się „SoundCloud Downloader”, natomiast w przypadku systemu iOS, bardzo dobrym wyborem będzie „Documents by Readdle”. Gdy już pobierze się wybrane narzędzie, wystarczy:

1. Znaleźć na SoundCloud utwór, który chce się pobrać.
2. Skopiować link do niego.
3. Otworzyć zainstalowaną aplikację.
4. Wkleić w niej link do utworu.
5. Zapisać muzykę w pamięci telefonu.

3. Wyszukaj stronę, która pozwala na pobieranie muzyki z SoundCloud (np. SCDL, SoundCloudToMp3).
4. Wklej link do utworu, który chcesz pobrać.
5. Kliknij przycisk „Pobierz” lub „Download” i poczekaj, aż strona przekonwertuje utwór na format mp3.
6. Zapisz plik na swoim telefonie.

Jak pobrać muzykę z SoundCloud w aplikacji mobilnej?

Inaczej wygląda pobieranie udostępnionych do tego utworów na smartfonach w aplikacji mobilnej SoundCloud Go. To dlatego, że użytkownicy z płatną subskrypcją mogą pobierać je i zapisywać w aplikacji do odsłuchu zarówno online, jak i offline. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że plik będzie znajdował się jedynie w aplikacji, w związku z czym nie będzie możliwości przesłania go dalej w formie pliku. Jak więc to zrobić? Sprawdźcie

1. Na początek otwieramy aplikację SoundCloud Go.
2. Znajdujemy utwór, który chcemy zapisać do odsłuchu online lub offline.
3. Klikamy w ikonkę z trzema poziomymi kropki, czyli przycisk „Więcej” i wybieramy „Dodaj do listy odtwarzania” zaznaczając utworzoną wcześniej listę lub tworząc nową.
4. Aby znaleźć zapisany utwór, klikamy w ikonkę z pionowymi liniami, czyli „Twoją bibliotekę”.
5. Wybieramy „Playlisty i albumy”.
6. Klikamy w listę odtwarzania, którą chcemy pobrać (można pobrać tylko całą listę odtwarzania).
7. Klikamy na ikonkę ze strzałką skierowaną w dół, czyli „Pobieranie”.
8. Po pobraniu lista będzie gotowa do odtwarzania.

Czy pobieranie muzyki z SoundCloud jest legalne?

Tak jak wspomnieliśmy, pobieranie muzyki z SoundCloud jest legalne, o ile dany autor udostępnił swoje utwory do pobrania. Trzeba więc pamiętać, że jeżeli dany utwór jest niedostępny do pobierania, bardzo możliwe, że jest ograniczony przez prawa autorskie. Warto więc korzystać z legalnych źródeł muzyki i szanować prawa twórców, tak aby nie narazić się na późniejsze konsekwencje.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela witryny MainTech.pl w celu dodania mojego komentarza oraz oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.*.