speaker-info

Krzysztof Szulc

Trener ds. Utrzymania Ruchu, Szkolenia Inżynieria & Utrzymanie Ruchu

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, (Wydziału Nauk Technicznych), podwójny Inżynier , Technik Ekonomista.
„Lubię pracę niezależną, odpowiedzialną i bardzo kreatywną, ukierunkowaną na rozwój procesów przemysłowych”, mówi o sobie Krzysztof Szulc, zajmujący się inżynierią procesową od 7 lat; obecnie w polskim oddziale znanego na świecie producenta urządzeń elektronicznych (Jabil Circuit Poland). „Największą satysfakcję daje mi, kiedy widzę szybkie rezultaty mojej pracy oraz zadowolenie pracowników, w tym tych najniższego szczebla”, dodaje. Wśród doświadczeń i osiągnięć zawodowych wymienia m.in.: prowadzenie profesjonalnych szkoleń, warsztatów Lean (w tym dla kadry managerskiej); wykorzystywanie narzędzi Lean do odkrywania marnotrawstwa i wąskich gardeł, zastosowywanie narzędzi/systemów 5S, VSM, A3, DMAIC, SMED; zarządzanie projektami rozwojowymi w celu poprawy i optymalizacji procesów produkcyjnych; współpracę ze wszystkimi obszarami produkcji w celu wsparcia ich w realizacji kluczowych wskaźników; kalkulację poziomu zatrudnienia, sporządzanie analiz przepływu i mapowanie procesów, wprowadzanie premii wydajnościowych; sporządzanie norm dla zakładów i narzędzi ich kontroli, definiowanie niezbędnych zasobów oraz kontrolowanie wydajności nadzorowanie pracy liderów; współpracę z kierownikami produkcji w przygotowaniu rocznego planu produkcji, zatrudnienia i inwestycji; skracanie czasów przezbrojeń maszyn budżetów. Laureat jest zapalonym żeglarzem oraz wielbicielem dalekich, egzotycznych podróży.

Prelekcje

Jak w 90 dni zaoszczędzić 10 tysięcy zł? Czyli o skutecznym wdrażaniu TPM

CONFERENCE HALL C

TPM to najczęściej stosowane w Działach Utrzymania Ruchu narzędzie z arsenału filozofii lean. Niestety często wdrażamy TPM, bo „dobrze byłoby” je mieć, a zapominamy o zwrocie z inwestycji. TPM warto bowiem traktować jako inwestycję, która po pewnym czasie powinna nam się zwrócić. W studium przypadku jednego z zakładów produkcyjnych pokażę jak w krótkim czasie udało […]

czytaj więcej
Facebook
LinkedIn